PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38575}
7,2 156 216
ocen
7,2 10 1 156216
5,8 11
ocen krytyków
Underworld
powrót do forum filmu Underworld

Cieszy mnie że w końcu świat wampirów i wilkołaków nie jest ukazany tak cukierkowo, słodko i sztucznie! To jest prawdziwy film o wampirach! Są niebezpiezne, straszne i płoną na słońcu a nie się świecą... film mi się podobał chociaż horrorem bym tego nie nazwała... mimo to oceniam na 8/10 :)

ocenił(a) film na 5
asias95

A widziałaś jeszcze jakieś filmy o wampirach i/lub wilkołakach, poza Zmierzchem? Może chociaż Wywiad z Wampirem?
Zmierzch to kpina i żenada, cios siekierą w tradycję opowieści tego gatunku, ale Underworld też jest swego rodzaju herezją...

midian

nie rozumiem po co atakujesz skoro się zgadzamy, że zmierzch to porażka... widziałam wywiad z wampirem i bardzo mi się podobał(chyba nawet bardziej niż underworld) I jeszcze jedno.. czego się spodziewasz po filmie o wampirach... to oczywiste że każdy film o tej tematyce będzie po części bajką. ( i chyba nie znasz znaczenia słowa herezja)

ocenił(a) film na 5
asias95

O sorry, to nie miał być atak :) Złego tonu chyba użyłam. Po prostu zwróciłaś moją uwagę zdaniem, że Underworld to prawdziwy film o wampirach. W porównaniu ze Zmierzchem - owszem. Ale w porównaniu z pozostałymi filmami (a tym bardziej książkami) o wampirach, to już bym się kłóciła. Herezja to zaprzeczanie dogmatom, wiem że tylko religijnym, to była metafora - chodziło mi o to, że Underworld wymyka się ze schematów gatunku. W każdym razie, z jedną rzeczą zgadzam się na pewno - przedstawienie wampirów i wilkołaków to jest zaleta tego filmu.

midian

to jakie jeszcze filmy o wampirach polecisz. Jestem ciekaw skoro znasz lepsze chętnie bym obejrzał;) dla mnie Underworld jest świetny poza tym że są dobrze ukazane postacie obu ras i ich wrogość do siebie jest też element zdrady,zagadki itd.

danielpiw23

zgadzam się z przedmówcą... poza tym filmem podobał mi się jeszcze "Wywiad z wampirem" i serial "Moonlight" ktoś ma jeszcze jakieś lepsze propozycje?

asias95

hmm tak na chwilę obecną przychodzi mi jedynie do głowy: "Dracula" z 1992r. , "Van Helsing", "30 dni mroku", "Fright night"/"Noc Demonów" (chociaż oba dzisiaj mogą być uznawane za bardziej komedię, niż za horror ;)) jeszcze mi się kojarzy "Dog Soldiers" (brytyjski, o wilkołakach), idąc dalej pod ten deseń "Let me in"(mało akcji i efektów, ale ma swój klimat) "Od świtu do zmierzchu"...

danielpiw23

ja mogę ci polecić "Nieustraszeni pogromcy wampirów" jedyny słuszny i prawdziwy film o wampirach kpiący z całej tej wampirowej badziewiarni...polecam

ocenił(a) film na 9
asias95

mi się film podobał ale zmierzch także lubię. nie fajnie wprawdzie że zrobiła się moda na wampiry ale każdy film przedstawia je w innym świetle. i to nasz wybór czy oglądamy "stare" wampiry czy "nowe " xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones