PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38575}
7,2 156 216
ocen
7,2 10 1 156216
5,8 11
ocen krytyków
Underworld
powrót do forum filmu Underworld

Jeżeli chodzi o filmy z wampirami. Śmieszni są fani Van Helsinga którzy piszą że ten film dorównuje Underworldowi,szkoda nawet to komentować

kryszti

od powstania Underworld nic ciekawego z wampirami w pierwszo planowych rolach nie powstało, Van Helsinga był okropny dla mnie bardzo kiczowaty ale i tak lepszy niż taki np Zmierzch który nigdy nie powinien postać

btw ja znów oglądam XD

ocenił(a) film na 9
NemezisGoToHell

Zmierzch to wiesz... chyba nie muszę pisać że to gówno myślałem że to rzecz oczywista. Van Helsing i wampiry które boją się krzyża wody święconej i kuszy... z resztą tego filmu tez mi się nie chce komentować. Czekam na następnego Underworlda

kryszti

Underworld 6 ? ostania części jak dla mnie poszła w nie tym kierunku co chciałam mam tu na myśli jej SPOILER córkę SPOILER ale na pewno z chęcią zobaczyła bym walczącą Selene

ocenił(a) film na 9
NemezisGoToHell

Mi właśnie chodzi o jej córkę, mogłoby być jakieś zakonczenie serii

kryszti

Ja jestem fanką zmierzchu i underworld i nie uważam że zmierzch to gówno .

ocenił(a) film na 9
naka1234

Jeżeli oczekujesz aprobaty to jej u mnie nie znajdziesz, płeć żeńska jest poniekąd usprawiedliwiona lubieniem zmierzchu aczkolwiek dla mnie nie do końca, nigdy nie pojmę jak komuś moze się podobać ten gniot

ocenił(a) film na 8
kryszti

A "Od zmierzchu do świtu"? A " 30 dni mroku"? Coś niecoś jest o tych wampirach jeszcze ;)

ocenił(a) film na 9
Juveninho

Od zmierzchu do świtu to komedia i rzeczywiście jest dobra, a 30 dni mroku obejrzę sobie

ocenił(a) film na 8
kryszti

Całkiem ciekawe ujęcie wampiryzmu ukazuje jeszcze film Daybreakers. Ponadto można obejrzeć "Królową potępionych", że o serii Blade nie wspomnę, bo to klasyk przecież.

ocenił(a) film na 7
Juveninho

Blade to klasyk? Niby czego...

ocenił(a) film na 5
kryszti

30 dni mroku jest dość szitowy, za to polecam komiks "30 dni nocy", na którego podstawach powstał film. Znakomita kreska, klimat, świetna sprawa. Film przy nim to tanie, kiczowate badziewie.

ocenił(a) film na 9
skttrbrain

Jak już bym kupywał sobie komiks to coś Marvela albo Walking Dead

ocenił(a) film na 8
skttrbrain

Nie czytałem komiksu, więc nie mam porównania. Dla mnie '30 dni...', to dobry horror.

@kryszti - Ale jednak "Blade" to klasyk. Ja również wolę serię "Underworld", ale to też nie jest tak, że jest U i długo długo nic ;)

ocenił(a) film na 9
Juveninho

Dla mnie własnie tak jest taka subiektywna opinia

ocenił(a) film na 8
kryszti

Dokładnie, ile ludzi tyle opinii ;). Swoją drogą, którą część najbardziej cenisz, a którą najmniej? Ja póki co nie widział ostatniej części. A z trzech poprzednich najbardziej lubię Bunt Lykanów, a najmniej drugą odsłonę.

ocenił(a) film na 9
Juveninho

1- pierwsza część
2-druga część
3-Czwarta część
4 - bunt lykanów

W pierwszej części mi się podobało najbardziej jak Viktorowi obcięła, mam nadzieję ze wiesz o co chodzi. Bunt Lykanów był dobry, ale jednak wolałbym Happy End, no i od poczatku wiedziałem że Viktor przeżyje ale go nie lubiłem strasznie

ocenił(a) film na 7
kryszti

Seria "Blade" też jest niczego sobie.

Penguin27

Obydwie dwie trylogie to arcydzieła.

ocenił(a) film na 9
Penguin27

taka se aczkolwiek w porównaniu szitem jaki wychodzi w tej tematyce to rzeczywiście

kryszti

Filmów o wampirach jest naprawdę dużo lecz tylko kilka jest dobrych.
Polecam Wywiad z wampirem, pozwól mi wejść, Daybreakers - Świt, całkiem ciekawe podejście do tematu w serialu Pamiętniki Wampirów ale to raczej dla młodzieży taki bardziej krwawy Zmierzch ;]

ocenił(a) film na 9
ElTabasco

Mam filmy w kolejce do obejrzenia, obejrzę film o wampirach gdy wyjdzie następny Underworld nie chce mi się denerwować

kryszti

Oby twórcy nas nie zawiedli bo widać że przy najnowszym Underwoldzie niezbyt się napracowali, mogło być dużo lepiej, sam czuje lekki niesmak po obejrzeniu przebudzenia.

ocenił(a) film na 9
ElTabasco

Ja tam nastawiłem na kino akcji/horror a od tego gatunku oczekuję zazwyczaj po prostu rozrywki i raczej się nie zawiodłem aczkolwiek wiadomo pierwsza część lepsza

ocenił(a) film na 6
kryszti

Underworld na czele filmow o wampirach czy filmow akcji?
Bo jesli to pierwsze, to to jest smieszne - z niezbyt dobrym aktorstwem (pani B. nie powala) i slaba historia Underworld nie plasuje sie raczej w czolowce.

Rlyeh

Słaba historia? Nie żartuj, po obejrzeniu byłem pewien że scenariusz napisany jest na podstawie jakiejś książki bo fabułą jest naprawdę rozbudowana, ciekawa i mroczna. Co do aktorstwa Beckinsale nie mam zastrzeżeń świetnie zagrała zimną wampirzycę.

ocenił(a) film na 7
ElTabasco

Nie jest w żaden sposób rozbudowana, wręcz przeciwnie.
A ta ciekawa i "rozbudowana" część do której zapewne pijesz (powiązania między nimi i wilkołakami itp) to fragmenty legend z których po prostu to przepisano.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Raze

a ty selene znowu swoje...

ocenił(a) film na 9
Rlyeh

Na czele filmów o wampirach... cieszę się poprawiłem ci humor. A Beckinsale w lateksowym kostiumie jest zajebista :)

ocenił(a) film na 6
kryszti

Ha ha, dziekuje :D KAZDY w lateksowm kostiumie bylby zajebisty ;)

ocenił(a) film na 9
Rlyeh

nie nie każdy

ocenił(a) film na 7
kryszti

Strzelam, że albo nie widziałeś zbyt wielu filmów o wampirach albo myślisz tylko i wyłącznie o czystym kinie akcji.
Underworld nie umywa się do takich filmów jak Wywiad z Wampirem, oryginalny Nosferaty, Lost Boys, Martin, Addiction, Nocna Straż, Miasteczko Salem (starsze), Od zmierzchu do Switu, Cronos, Near Dark, Pozwól mi wejść, Stake Land...

No chyba, że Ciebie kręci kino akcji w którym są wampiry, no ale tego komentować nie będę

ocenił(a) film na 9
Dealric

Widziałem dosyc sporo takowych filmów i większość według mojego gustu była beznadziejna... nie myślę jedynie o kinie akcji choć nie ukrywam że biorę to pod uwagę. Z od zmierzchu do świtu się mogę jedynie zgodzić

ocenił(a) film na 7
kryszti

Ciężko nie mówić o myśleniu tylko o kinie akcji jak się najwyżej stawia Underworld i Blade'a gdzie jest to niemalże jedyny element filmu.

ocenił(a) film na 9
Dealric

No cóz najwyraźniej nie jesteś w stanie tego zrozumieć, w Underworld bardzo podoba mi się klimat no i nie jest za bardzo przesadzony jeżeli chodzi o jakieś durne zabobobony. I ja stawiam najwyżej Underworld jeżeli chodzi o filmy o wampirach a nie wszystkie

ocenił(a) film na 7
kryszti

Akurat to właśnie w Underworldzie było pełno durnot typu pociski z płynnym srebrem i inne dziwactwa.
Rozumiem podobał Ci się klimat, ale to nie zmienia faktu, że jako film o wampirach jest mierny i trzyma poziom tylko jako film akcji.

ocenił(a) film na 9
Dealric

No cóż nasza rozmowa nie ma sensu chyba że chcesz być obrażany. To najlepszy film o wampirach według mnie i z pewnością nie tylko według mnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones