PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38575}
7,2 156 216
ocen
7,2 10 1 156216
5,8 11
ocen krytyków
Underworld
powrót do forum filmu Underworld

No i to są prawdziwe wilkołaki i wampiry a nie metroseksualne, słodziutkie, błyszczące się pieszczoszki serwowane ostatnio niemal na każdym kroku, zwłaszcza w (nie)sławnym 'Twilight'! Najsilniejszą stroną filmu jest jego realizacja i klimat, co najzabawniejsze w najmniejszym choćby stopniu nie jest oryginalny. Ot, Wiseman postanowił połączyć to, co najlepsze z 'Matrixa' i 'Tre Crow' i wrzucić w to tradycyjny 'odwieczny konflikt...', tym razem między wilkołakami i wampirami. Efekt? Wizualnie i stylistycznie świetny, choć czasami jednak to, łagodnie nazywając, wzorowanie posuwa się za daleko, momentami zastanawiałem się, czy widzę jeszcze Beckinsale czy już Moss. Aktorsko... No jest jak jest, na kolana nie powala, ale krytykował nie będę. Nie jest źle, jednak para wcześniej wymienionych przeze mnie filmów zostawia 'Underworld' daleko w tyle... No i nie jest to film dla każdego, sporo tu krwistej rozwałki, również na początku ciężko się wgryźć. Mimo to warto przypomnieć sobie prawdziwe krwiożercze bestie a nie wymuskanych pięknych chłoptasiów.

Kruczysko

Zgadzam się, klimat filmu jest znacznie lepszy od tego, co serwują nam ostatnio twórcy filmów o wampirach. A co do gry aktorskiej, to... rzadko się czepiam, chyba się nie znam. Za to bardzo podobał mi się w swojej roli Michael Sheen. Było w nim coś szaleńczego, taki wilczy fanatyk.

A co do "Zmierzchu"... przeczytałam z ciekawości część pierwszą, za każdym razem, gdy Edward był porównywany do Adonisa miałam ochotę wyrzucić książkę przez okno :-).

ocenił(a) film na 9
AnneJuliette

ee tam książka jeszcze nie była tragiczna... dało się przebrnąć przez wszystkie części (szczerze? ostatnia naaawet mi się podobała... od połowy)

A jeśli chodzi o "Underworld" to jest bardzo dobry :) Połączenie akcji z wampirami i wilkołakami (Lucian <3) czyli to co lubię :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones