PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38575}
7,2 156 207
ocen
7,2 10 1 156207
5,8 11
ocen krytyków
Underworld
powrót do forum filmu Underworld

7/10

ocenił(a) film na 7

Dobry, ale odbiega nieco klimatem od kolejnych części. Nie jest tak mroczny i wciągający jak 2 i 3. Czasem powiewa nudą. W roli Seleny trochę nie pasowała mi Kate, wolałabym żeby w jej postać wcieliła się tytułowa Sonja lub Amelia. Kate brakowało tej wampirycznej drapieżności, momentami była wręcz nijaka. Mimo to, tą część także warto zobaczyć, a właściwie trzeba ze względu na całą, świetną trylogię.

ocenił(a) film na 9
lu87

A ja ci się sprzeciwie, ponieważ wątpię czy jakaś aktorka by zagrała to lepiej, bohaterka nie miała być drapieżna tylko z uczuciami, która potrafi zabić, ale nie z zimną krwią...

ocenił(a) film na 7
Przemek199431

Tutaj nie chodzi o uczucia. Napisałam, że Kate momentami była wręcz nijaka i nie przedstawiała żadnych uczuć. Jej mimika twarzy i gesty sprawiały, iż miałam wrażenie, jakby była sztuczna i bez emocji. Aktorka grająca rolę Sonji była zarówno wrażliwa jak i wampiryczna, miała w sobie ''to coś'' co brakowało postaci Seleny.

użytkownik usunięty
lu87

Nie zgadzam się. Moim zdaniem to właśnie Sonja była nijaka. No, ale są różne gusta.

ocenił(a) film na 6

A ja nie wiem, o co wam chodzi z postacią Sonji. Przecież tak miała na imię córka Victora, która jest ukazana zupełnie niewyraźnie i tylko przez moment, we wspomnieniu Luciana.
Ogólnie, jeśli chodzi o rolę Kate, mam podobne odczucia, jak lu87.

użytkownik usunięty
miss_obscene

Ale my rozmawiamy o części trzeciej:)

ocenił(a) film na 6

Sorry, zwracam honor! Pisząc to, byłam dopiero po 2 częściach i nie miałam pojęcia, co jest ukazane w 3.
Moim zdaniem ani Sonja, ani Selena nie odpowiadały naszym wyobrażeniom o wampirach i "wampiryczności". Kwestia wyobraźni, przecież nie mamy porównania z czymś realnym, bo wampiry nie istnieją. Twórcy filmu widzieli je w ten sposób. Z resztą trzeba przyznać, że w tym filmie mimo, że zostało pokazanych kilka bardzo dobrze znanych cech tych stworów, niektóre zachowania bywają zaskakujące :)

lu87

Fajna w tej roli mogłaby być Milla Jovovich ;)

kiniotek

7/10 za taki film nie no spoko są gusta i guściki ale ten film jest bardzo poniżej przeciętnej i początkowe sceny gdzie kule latają wszędzie z wyjątkiem celu no tylko główna bohaterka strzela celnie i te odbicie w lustrze tej wampirzycy znany mi fakt że nie odbijają się w lustrze

ocenił(a) film na 5
WildChild22

"znany mi FAKT" haha dobre :D

ocenił(a) film na 7
lu87

A ja się zgodzę z tobą rzeczywiście jedynka odbiega klimatem, mrocznością, brutalnością od następnych części.
Ale czy jest to ujmą dla filmu ?
Myślę że ze nie.
Taki klimat jest odpowiedni jak na pierwszą część... część która wprowadza nas widzów w mroczny świat walki wampirów z wilkołakami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones