PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=295316}

Underworld: Bunt Lykanów

Underworld: Rise of the Lycans
7,1 97 329
ocen
7,1 10 1 97329
4,8 4
oceny krytyków
Underworld: Bunt Lykanów
powrót do forum filmu Underworld: Bunt Lykanów

Czy ktoś ogarnia, jak wyglądała sytuacja z wilkołakami w tych czasach? Bo ja nie załapałam. Czy
Wilhelm był już wtedy zamknięty w tej kapsule? Jeśli tak, to przecież zamknął go ojciec Selene, a
zaraz później wykończono całą rodzinę, co miało mieć miejsce po śmierci Sonji. Chyba zatem nie
mogło tak być. A skoro tak, to gdzie był wówczas Wilhelm?

TheNekokuroi

Wiliam był już zamknięty w tej krypcie, gdyż Wiktor w swoich wspomnieniach (Bunt Lykanów) przekazał klucz (naszyjnik) na szyję swojej córki kiedy ta była mała. Sonja nosiła ten naszyjnik cały czas, a po jej egzekucji Lucjan go zabrał i uciekł. wtedy to Wiktor postanowił wybić rodzinę Selene gdyż jej ojciec był odpowiedzialny za budowę więzienia dla Williama. Wiktor wyrżnął rodziną Selene, bo za dużo wiedzieli o tym miejscu ale kiedy doszedł do Selene nie mógł się oprzeć i jej zabić gdyż tak bardzo przypominała mu Sonję. córkę którą skazał na śmierć.

Selene_fw

Dzięki. Trochę się przejaśniło, ale... Między tymi wydarzeniami (zamknięciem Wilhelma i wyrżnięciem rodziny) nie mogło minąć chyba zbyt wiele czasu? Wszak Selene miała na oko 7-8 lat, gdy jej ojciec stworzył więzienie, a ze dwadzieścia parę, gdy zmieniono ją w wampira. Dla wampirów to raczej krótki okres czasu. Inna kwestia: jak wygląda rozwój wampira? To też nie zostało do końca wyjaśnione. Ciekawi mnie również, kim była i co się stało z matką Sonji, ale ten wątek raczej nie zostanie rozwinięty.

TheNekokuroi

Otóż minęło sporo czasu. Ojcu Selene zlecono zbudowanie więzienia dla Williama. Kluczem do więzienia był naszyjnik który córka Wiktora - Sonja nosiła na szji. W "Buncie Lykanów) widzimy jak wiktor wspomina swoja córkę Sonję kiedy była jeszcze małym dzieckiem i kładzie jej na szyję ten naszyjnik. Sonja nosiła go cały czas aż do wieku dorosłego. Kiedy Wiktor odkrył że Sonja zwiaząła się z Wilkołakiem skazał ja na śmierć . Wtedy wściekły Lucjan wyrwał naszyjnik i uciekł. I to mamy znowu historię z Underworld Evolution. Wiktor w obawie że Lucjan uwolni Williama postanowił wyrżnąć rodzinę Selene. Wymordował jej rodzinę, ale kiedy doszedł do Selene nie mógł oprzeć się i jej zabić gdyż tak bardzo przypominała mu jego córkę która skazał, na śmierć. Dlatego zwalił winę na Wilkołaków że to oni wymordowali jej rodzinę, a Selene stała się Wampirzycą- zabójcą.

Selene_fw

Jednak biorąc po uwagę wiek, w którym Selene została przemieniona, musiało minąć ok. dwudziestu lat.

TheNekokuroi

No cóż, Lucjan uciekł z medalionem Sonji (kluczem do krypty Williamia) wtedy kiedy Selene miała ponad 20 lat. Więzienie dla Williama najwyraźniej zostało zbudowane wcześniej kiedy Selene była dzieckiem (patrz na jej wspomnienia z Underworld Evolution) i scena z (Buntu Lykaów)- Wiktor wspomina dzieciństwo swojej córki Sonji, kładzie jej naszyjnik na piersi i mów, że jest dla niego najważniejsza. Z Undewrorld Evolution też widzimy jak Wiktor zwala wine za wymordowanie rodziny Selene na Lykanów i zmienia ja w Wampirzycę. Tak więc Selene i Sonja musiały miec mniej więcej po tyle samo lat.

ocenił(a) film na 8
TheNekokuroi

Akcja Evolution zaczyna się w 1202 roku (nie pamiętam dokładnie) w chwili pojmania Williama. Dowiadujemy się, że od powstania obu ras upłynęło ok 20 lat. Ojciec Seleny był odpowiedzialny za stworzenie więzienia dla Williama. Nie wiemy ile trwała budowa, ale w tym czasie widzimy małą Selenę bawiącą się w kopalni, ile mogła mieć lat? 5-6?
W RotL jest scena kiedy Wiktor pokazuje małej Sonji możliwości Luciana oraz przekazuje jej medalion z kluczem do więzienia. Sonja i Lucian mieli ok 10 lat. Kiedy zaczyna się właściwa akcja są dorośli, strzelam 25 lat. Czyli przyjmijmy minęło 15 lat. Kiedy Wiktor skazał córkę na śmierć, w nocy wrócił po medalion, wtedy Lucian przemienia się i zabiera Wiktorowi ten medalion. Myślę, że nie wiedział, że jest to klucz do więzienia. Był dla niego cenny jako pamiątka po ukochanej. Wiktor w obawie przed uwolnieniem Williama, morduje całą rodzinę Seleny, aby nie został nikt żywy, kto wiedział o istnieniu więzienia, natomiast nie miał serca zabić Seleny, gdyż przypominała mu Sonje. Wmówił jej, że to byli Lykanie, aby zaszczepić w niej pragnienie zemsty i zaoferował nieśmiertelność. Kraven dokładnie tłumaczy to Selenie pod koniec I części (w Evolution potwierdza to Tanis), a wcześniej powiedział jej, że gdyby znała prawdę, podzieliłaby jego poglądy. W chwili przemiany w wampirzyce Selena miała ok 20 lat.

Nieścisłość pojawia się taka, że Selena w pierwszej scenie filmu mówi, że wojna trwa od 600 lat. Później Lucian opowiada Michaelowi, że Wiktor od 600 lat wybija jego krewniaków. Czyli potwierdza słowa Seleny.
Teraz pytanie: Evolution zaczyna się w średniowieczu ok 1200 roku. Akcja 2 filmów toczy się w dzisiejszych czasach. Czyli 2000 - 600 = 1400 a nie 1200. I gdzie umknęło 200 lat ?! Czyżby twórcy byli tak słabi z matmy?

ocenił(a) film na 7
TheNekokuroi

A mnie ciekawi jakim cudem Víctor umiera w Buncie Lykanów z ręki Lucjusza.
A potem, ileś setek lat później zabija Víctora Selene w Underworld'zie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones